top of page

22 Mar Çar

|

Bodrum Ticaret Odası

PLAJ VE HAVUZ GÜVENLİĞİ TOPLANTI DUYURUSU

Değerli Üyelerimiz, Bilindiği üzere Turizm Bakanlığı’ndan turizm işletmesi belgeli ve bünyesinde yüzme havuzu bulunan tesislerde; plaj işletmelerinde can güvenliğini sağlayan sertifikalı cankurtaran çalıştırılması zorunlu hale gelmiştir.

PLAJ VE HAVUZ GÜVENLİĞİ TOPLANTI DUYURUSU
PLAJ VE HAVUZ GÜVENLİĞİ TOPLANTI DUYURUSU

Saat ve Yer

22 Mar 2023 13:00 – 15:00

Bodrum Ticaret Odası, Konacık, Atatürk Blv., 48400 Bodrum/Muğla, Türkiye

Etkinlik Hakkında

PLAJ VE HAVUZ GÜVENLİĞİ TOPLANTI DUYURUSU

Değerli Üyelerimiz,

Bilindiği üzere Turizm Bakanlığı’ndan turizm işletmesi belgeli ve bünyesinde yüzme havuzu bulunan tesislerde; plaj işletmelerinde can güvenliğini sağlayan sertifikalı cankurtaran çalıştırılması zorunlu hale gelmiştir. Yapılan denetimlerde cankurtaran bulundurmayan işletmelere cezai işlem uygulanmaktadır.

Bu çerçevede Bodrum Ticaret Odası 5 Nolu Konaklama Sektörü Meslek Komitesi ve BODER işbirliğinde 22 Mart 2023 Çarşamba günü saat 13:00’te BODTO Konferans Salonunda “Plaj ve Havuz Güvenliği Risk Yönetim Planı” konulu toplantı gerçekleşecektir.

Plaj ve havuzlarda risk değerlendirmesi, cankurtaran malzemeleri ve bayrakları, bayrak tanıtım ve uyarı panoları, cankurtaran bulundurma koşulları, cankurtaran istihdamı ve eğitimi ve acil eylem planı konuları toplantıda değerlendirilecek olup ilgili tüm üyelerimizin katılımı önemle rica olunur.

Konu:

1-Plaj ve havuzlarda risk değerlendirmesi.

2-Cankurtaran malzemeleri ve bayrakları.

3-Bayrak tanıtım ve uyarı panoları.

4-cankurtaran bulundurma koşulları.

5-Cankurtaran istihdamı ve eğitimi konularında .

6-Acil eylem planı

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page