top of page
  • Yazarın fotoğrafıBODER

Anadolu Üniversitesi ile BODER arasında iş birliği protokolü imzalandı

Anadolu Üniversitesi ile Anemon Turizm ve İnş. Tic. A.Ş. ve Anadolu Üniversitesi ile Bodrum Otelciler Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı. Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Oktay Emir, Anemon Otelleri Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Akçura, Anemon A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Oğuz Akçura, BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz ve BODER Eğitim Komisyonu Başkanı Dr. Yusuf Günaydın ile turizm sektörü temsilcileri ve öğretim elemanları katıldı.

İmzalanan protokoller kapsamında Anadolu Üniversitesi ile Anemon Turizm ve İnş. Tic. A.Ş. ve Anadolu Üniversitesi ile Bodrum Otelciler Derneği arasında mesleki ve eğitsel konularda iş birliği yapmayı sağlayacak usul ve esaslar belirlendi. Protokoller ile Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencilerinin, Anemon Turizm ve İnş. Tic. A.Ş. ve BODER bünyesinde bulunan konaklama işletmelerinde öğrenim gördükleri bölümlerle ilgili iş alanlarında stajlarını tamamlamalarına olanak tanındı.

"Otel İşletmeciliğinin Dünü Bugünü Geleceği" de konuşuldu

İş birliği protokolünün ardından Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen "Otel İşletmeciliğinin Dünü Bugünü Geleceği" adlı söyleşi Turizm Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Oktay Emir'in yaptığı söyleşiye konuşmacı olarak Anemon Otelleri Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Akçura, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı (BODER) Ömer Faruk Dengiz ve BODER Eğitim Komisyonu Başkanı Dr. Yusuf Günaydın katılım gösterdi.

Prof. Dr. Emir: “Sektörden değerli konuklarımız ve öğrencilerimizle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz”

Söyleşinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Emir, “Hepimiz için anlamlı olan bugün sektörden değerli konuklarımız ve öğrencilerimiz ile bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Hem söyleşinin hem de iş birliğinin tüm paydaşlara, öğretim üyelerimize ve öğrencilerimize katkı sağlamasını temenni ediyor, konuklarımıza da katılımları için teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Akçura ve Dengiz deneyimlerini katılımcılarla paylaştı

Konukların öz geçmişleri, deneyimleri ve başarılarının dinleyicilere anlatılmasının ardından Anemon Otelleri Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Akçura otelciliğe nasıl başladığını ve bu süreç içerisinde yaşadığı tüm deneyimlerini dinleyicilere aktardı.

Sektörde network ve insan ilişkilerinin önemine dikkat çeken Ömer Faruk Dengiz ise söyle konuştu: “Turizm alanında gelecekte başarılı olmanın anahtarını ben size veremem çünkü siz zaten bu salonda olarak ve bu fakültede öğrenci olarak başarılı olmuşsunuz. Turizmde insanlar ile empati ve onlarla sevgiye dayalı bir ilişki kurmak bu sektörde sizlerin başarılı olmasına ve birçok dost kazanmasına vesile olur.”

Günaydın: "Bir bölgede havalimanı açıldığı zaman turizmin kaderi de değişmektedir"

1980’ler itibarıyla turizm sektörünün nitelikli hale geldiğini dile getiren BODER Eğitim Komisyonu Başkanı Dr. Yusuf Günaydın da söyleşide gerçekleştirdiği konuşmasında havalimanları ve turizm arasındaki bağlantıyı vurgulayarak şu ifadelere yer verdi: “Turizm açısından bölgelerin kendiliğinden gelişme serüveni oldukça önemli. Bu bölgelerin gelişmesinin en önemli nedenlerinden birisi de o bölgede bulunan havalimanlarıdır. Bir bölgede havalimanı açıldığı zaman turizmin kaderi de değişmektedir.”


7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

BODER 2021-2024 Faaliyet Raporu sunumu

BODER 2021-2024 Faaliyet Raporu sunumu aşağıdaki linke ulaşabilirsiniz. https://acrobat.adobe.com/id/urn:aaid:sc:AP:3e77b651-14a1-4484-85ab-9da64d9b418d

ความคิดเห็น


bottom of page