top of page
  • Yazarın fotoğrafıBODER

ANALİZ GAZETESİ BASIN BÜLTENİ BODRUM'DA BU SEZON 1,5 MİLYON TURİST HEDEFLENİYOR

Turizm sezonunun başlamasına az bir zaman kala ilçedeki butik oteller başta olmak üzere, 5 yıldızlı otellerde hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Sektör temsilcileri ve çalışanlar yerli ve yabancı misafirleri en iyi ve kaliteli şekilde ağırlamak için çalışma yürütüyor.


Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, deprem nedeniyle ilk etapta turizm rezervasyonlarında bir durağanlık yaşandığını ancak iptallerin söz konusu olmadığını söyledi.

Herhangi bir uçak iptalinin de olmadığını ifade eden Dengiz, "Bunlar çok olumlu gelişmeler. Normal bir hayata dönmek için biraz zaman gerekiyor. O zamanı da çok iyi kullanacağız. Gelecek haftalarda rezervasyonlarda artış olacağını düşünüyoruz" dedi.


İlçede depremzede sayısı 500'e düştü


Depremin yaralarını Bodrumlu turizmciler olarak kapatmaya, acıları da dindirmeye çalıştıklarını ifade eden Dengiz, "İlçede ilk aşamada 3 bin 300 olan depremzede sayısı şu anda 500'lere kadar düştü" dedi.

Bodrum'da 215 bin yatak kapasitesine sahip olduklarını anlatan Dengiz, şöyle konuştu:

"İngiltere, Rusya, Almanya ve Polonya ilçeyi tatil için en çok tercih eden ülkeler arasında. Bu ülkelerden turistleri ağırlayacağımızı tahmin ediyorum. Hava yolları ve seyahat acenteleri ile görüşmeler yaptık. İlk etapta bir milyon turist hedefini yakalamak istiyoruz. Bodrum'daki otellerimiz tadilatlarını yaptı ve misafirlerini ağırlamak için hazır. 2023 turizm sezonunda 1 milyonun üzerinde hatta 1,5 milyon turist hedefine ulaşacağımızı ön görüyoruz."

Bodrum Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Dağoğlu da,

"Sezon hazırlıklarımız hızlı şekilde devam ediyor. Geçen yıl iyi bir sezon geçirdik bu yıl beklentimiz çok daha iyi. Turizm sezonuna da bayram itibarıyla başlamış olacağız. Türkiye diğer ülkeler içerisinde hem fiyat anlamında hem de turizm bölgesi olarak özelliğini koruyor. Aldığımız rezervasyonlarla da bu yazın da iyi geçeceği umudundayız" ifadelerini kullandı.


1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

BODER 2021-2024 Faaliyet Raporu sunumu

BODER 2021-2024 Faaliyet Raporu sunumu aşağıdaki linke ulaşabilirsiniz. https://acrobat.adobe.com/id/urn:aaid:sc:AP:3e77b651-14a1-4484-85ab-9da64d9b418d

Comments


bottom of page