top of page
  • Yazarın fotoğrafıBODER

Belgeli tesislerin müzik lisans belgesi alması için süre

Değerli Üyemiz,


Turizm Tesislerinin Niteliklerine İlişkin Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Tebliğ'de değişiklik yapılmasına dair tebliğ aşağıda gönderilmektedir.


Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğle birlikte aynı tebliğe aşağıdaki geçici madde eklendiği belirtilmektedir.


''Belgeli tesislerin müzik lisans belgesi alması için süre;


GEÇİCİ MADDE 3- (1) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce belgelendirilen konaklama tesislerinin (basit konaklama turizm işletmesi belgeli olanlar dahil), 4 üncü maddenin beşinci fıkrasında belirtilen müzik lisansına ilişkin belgeyi 1/10/2023 tarihine kadar Bakanlığa ibraz etmesi zorunlu olduğu belirtilmektedir. Aksi halde bu tesisler hakkında Kanun kapsamında işlem yürütüldüğü belirtilmiştir. Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe gireceği ve Bu Tebliğ hükümlerini Kültür ve Turizm Bakanın yürüttüğü belirtilmektedir.’


BODER olarak , Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Fiyat tarifelerinde uygulanacak olan indirimler hakkında görüşmeler devam etmektedir. Bu süre içinde herhangi bir başvuruda bulunmamanızı rica ederiz.


Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda sizlere gerekli bilgileri göndereceğimizi bildirir , bizden haber beklemenizi önemle rica ederiz.


Saygılarımızla,

BODER Ofis

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page