top of page
  • Yazarın fotoğrafıBODER

Bodrum’da Sürdürülebilir Turizm Belgesinin alımı konusunda bilgilendirme yapıldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Bodrum Otelciler Derneği(BODER) öncülüğünde Sürdürülebilir Turizm Belgesinin alımı konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Otel yetkilileri sezon öncesi yapılan bilgilendirmeden dolayı mutlu olduklarını ifade etti.


Kültür ve Turizm Bakanlığı 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren bütün konaklama tesislerinin Sürdürülebilir Turizm Belgesinin alınmasını zorunlu hale getirdi. Bu kapsamda, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) öncülüğünde Bodrum Ticaret Odası Konferans Salonunda Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Bodrum Ticaret Odası 5 Nolu Konaklama Meslek Komitesi Başkanı Yasemin Akpınar ve otel yetkilileri katıldı. Toplantıda Sürdürülebilir Turizm Belgesinin alımı konusunda bilgilendirme yapılırken, turizmciler konuyla ilgili aktarılan bilgilerden dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Öte yandan, bilgilendirme heyeti küçük ölçekli tesislerinde uygulama konuları içinde kolaylığı sağlanması ve de kriterler arasında belli oda sayısı belirlenmesi amacıyla ilgili bakanlığına ileteceklerini dile getirildi.


BODER OLARAK TURİZMCİLERİMİZİN YANINDAYIZ


Turizmcilerimizin mağdur olmaması için gerekli çalışmaların yapıldığını belirten BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, “Turizme emek veren turizmcilerimizin sezon öncesi gerekli altyapı çalışmalarını tamamlamaları için BODER olarak temaslarımız ilgi kurumlarla devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından zorunlu kılınan Sürdürülebilir Turizm Belgesinin alımı konusunda bizler BODER olarak bu konuda çalışmalarımızı tamamladık. Bilgilendirme toplantımız verimli geçti, devamında turizmciler sorular sorarak konuyla ilgili takıldıkları noktada birinci ağızdan doğru bilgilere ulaştılar” dedi.


17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

BODER 2021-2024 Faaliyet Raporu sunumu

BODER 2021-2024 Faaliyet Raporu sunumu aşağıdaki linke ulaşabilirsiniz. https://acrobat.adobe.com/id/urn:aaid:sc:AP:3e77b651-14a1-4484-85ab-9da64d9b418d

コメント


bottom of page