top of page
  • Yazarın fotoğrafıBODER

Bodrum’da sıcak hava etkisini sürdürüyor, turizmciler sezonu değerlendirdi

Ekim ayının gelmesi ile birlikte Muğla’nın Bodrum ilçesinde turizm hareketliliği devam ediyor. Hava sıcaklığının 29 derece ve deniz suyu sıcaklığının 24 dereceyi bulduğu Bodrum’da yerli yabancı turistler denizin ve güzel havanın keyfini çıkarmaya devam ediyor. 2022 yılı sezonundan umutlu olduklarını belirten TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Bodrum YTK Başkanı Yüksel Aslan ve BODER (Bodrum Otelciler Derneği) Genel Sekreteri Yiğit Girgin Anterhaber'e açıklamalarda bulundu.


Ekim ayının gelmesi ile birlikte Muğla’nın Bodrum ilçesinde turizm hareketliliği devam ediyor. Hava sıcaklığının 29 derece ve deniz suyu sıcaklığının 24 dereceyi bulduğu Bodrum’da yerli yabancı turistler denizin ve güzel havanın keyfini çıkarmaya devam ediyor. 2022 yılı sezonundan umutlu olduklarını belirten TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Bodrum YTK Başkanı Yüksel Aslan ve BODER (Bodrum Otelciler Derneği) Genel Sekreteri Yiğit Girgin Anterhaber'e açıklamalarda bulundu. Paşatarlası, Bitez, Gündoğan ve Ortakent plajları yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Halk plajları ve iskeleler doldu. Kamp sandalyelerini alıp sahile gelen yerli turistler bol bol güneşlendi, arkadaşlarıyla sohbet ederek güneşli havanın tadını çıkardı. Bazı vatandaşların ise bilgisayarlarını yanlarında getirerek plajda çalışmaları dikkat çekti.

BODER Genel Sekreteri Yiğit Girgin ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi  

“Bu sezon açıkçası büyük beklentilerle, büyük umutlarla başladık. Fakat pandeminin seyri neticesinde bu beklentinin biraz altında başladığımız sezon, sezonun ortası itibariyle toparladı. Temmuz-Ağustos aylarında kuvvetli bir yoğunlukla karşılaştık. Keza eylülde güzel geçti. Fakat başta İngiltere ve bazı ana pazarların açılamaması ve az sayıda misafir gelişiyle Bodrum bu sezonki beklentilerini tam karşılamamış olsa da geçen senenin üzerinde bir performansla, 2020 senesinden daha iyi bir performans sergiledi. Fakat sayılarımız, yüksek rakamları gördüğümüz 2018, 2019 rakamlarının gerisinde seyretti. Fakat son gelişmeler neticesinde İngiltere pozisyonunun değişmesi, oradaki ışıklandırma sisteminin Türkiye için yeşile dönmesi noktasında son dakika Dalaman bölgesinde artışlar var. İngiltere pozisyonunun Ege Bölgesinde özellikle Dalaman’da değişmesiyle beraber son dakika bir İngiliz potansiyeli oluştu. Aynı şeyi Bodrum içinde bekliyorduk fakat Bodrum için bu pek olumlu olmadı. Kasım’ın sonuna kadar yani Ekim ve Kasım ayını kapsayan bir sezon uzaması beklerken son dakikada maalesef şu anda sezon ekim ayı içerisinde eylül sonu, ekim ayı başlangıcı itibariyle düşüşe geçti ve beklentilerden biraz daha erken kapanacak. Ama yine de dediğimiz gibi 2022 için umutlar ve beklentiler yüksek. Daha iyi bir sezon geçireceğiz diye umuyoruz.” Dedi.
 

3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page