top of page
  • Yazarın fotoğrafıBODER

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı 8. Sanat Çalıştayına Boder'den destek

8. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayında üretilen ürünler 12 Kasım Cuma günü Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde düzenlenen kokteyl ile sanatseverlerle buluştu.


Bu sene Çalıştay konusu olarak “hazır bisküvi tabaklar üzerine sır altı dekor, tekstil malzemeler üstüne (çanta, tişört, Amerikan servis, runner) linol, ahşap baskı ve mozaik uygulamaları” seçildi. Farklı tasarımlar geliştirilebilmesi ve engelli bireylerin sanata dair vizyonlarının genişletilmesi amaçlanan çalıştayda, seramik, tekstil tasarım, grafik tasarım ve özgün baskı ve mozaik alanlarında çalışan deneyimli akademisyen ve sanatçılar yer aldı.


Çalıştayın ilk günü Dilek Ağacı Otel’de katılımcı akademisyen ve sanatçılar için bir açılış gecesi düzenlendi, ikinci günü Bodrum Müftüsü İbrahim Kapancı organizasyonda üretilen eserleri görmek üzere çalıştayı ziyaret etti, üçüncü günü Türk Musikisini Araştırma Ve Tanıtma grubu bir dinleti ile organizasyona renk kattı, son gün ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dekanı Prof. Ali Osman Gündoğan “Felsefe ve Sanat” konulu söyleşisiyle çalıştayın konuğu oldu.    Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden değerli akademisyenleri, Bodrum'un değerli seramik, mozaik ve tekstil sanatçılarını ağırlayan çalıştayda; öğrencilerin, gönüllülerin, asistanların destekleri ve özverili çalışmaları sonucunda ortaya çıkan birbirinden başarılı ve kıymetli eserler sergide vakıf dostlarının beğenisine sunuldu.  Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu ev sahipliğinde düzenlenen sergiye Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan ve Cumhuriyet Savcısı Fatma Atasoy da katıldı.  

Vakıftan yapılan açıklamada “Bu anlamlı süreçte ülkemize örnek bir model olma gayemize destekleriyle katkı sağlayan başta davetli akademisyenlerimiz olmak üzere tüm katılımcı ve vakıf dostlarımıza teşekkür ediyoruz” denildi. 


Diğer yandan son gününde Boder olarak Very Chic Hotel'de sanatçılara akşam yemeği verildi.18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page