top of page
  • Yazarın fotoğrafıBODER

Konaklama Sektörü Turizm Belgeleri Bilgilendirme Toplantısı

Konaklama Sektörü Turizm Belgeleri Bilgilendirme Toplantısı 4 Kasım Cuma günü Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Otelciler Derneği (BODER) işbirliği ile BODTO konferans salonunda gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven katılımlarından dolayı BODTO üyelerine ve ilgili kurum temsilcilerine teşekkür ederken amaçlarının üyelerin mağduriyet yaşamamaları için konuyla ilgili bilgilendirmeleri olduğuna değindi.

Toplantıda konuşan BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz ise otellerin günümüzde rezidansa dönmesinin turizmin geleceği için üzücü olduğunu belirterek “Nesilden nesile otelciliğe devam edelim. Yatak kapasitemizin düşmesi uçak seferlerinde de bir düşüşe neden oluyor bunun önüne geçmeliyiz.” şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Kontrolörler Kurulu Başkan Yardımcısı Barış Can Üstüntaş ve Kontrolör Gamze Pala tesislerin hangi durumlarda denetlendiği, sınıflandırma çalışmalarında nelere dikkat edildiği, Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi alabilmenin temel kriterleri, uyarma, para cezaları, belge iptali konularında bilgi vererek katılımcıların sorularını cevapladı.


2023 turizm sezonu öncesi konaklama sektörünün gerekli çalışmalarını tamamlaması ve mağduriyetlerin yaşanmaması adına konuyla ilgili bilgilenmelerinin önemli olduğuna dikkat çekilen toplantıda Bodrum özelinde bir farkındalık sağlanmış oldu.
6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page