top of page
  • Yazarın fotoğrafıBODER

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi, Dijital Oyun Tasarım Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksekokulunun toplamda 48 öğrencinin yüksek öğrenimlerine katkıda bulunması

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Bodrum’da barınma ihtiyacı olan öğrencilerimiz için Muğla Valiliği önderliğinde Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Bodrum Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüǧü tarafından yurt imkanı sağlanması amacıyla Bodrum’da yer alan bir otel kiralanmış bulunmaktadır. Bilinmektedir ki öğrencilerimizin yüksek kiralara karşı karşıya kalmasından dolayı Öğrenci kayıt sayısında olağan artış oluşmuştur. Bu sebepten ötürü Bodrum Otelciler Derneğimiz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi, Dijital Oyun Tasarım Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksekokulunun toplamda 48 öğrencinin yüksek öğrenimlerine katkıda bulunmak amacıyla geçici barınma imkanı sağlamak için gayret ediyor. Geçici barınma imkanı sınırlı kontenjan çerçevesinde sadece Bodrum’da Muğla Sıtkı Koçman Üniveristesi’nde öğrenim gören genç öğrenci kardeşlerimize yöneliktir. Valilik, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yüksek öğrenim gören öğrencilere barınma imkanı sağlamak amacıyla orta ve uzun vadede çalışmalara devam edeceğini belirtti. BODER olarak,göreve başladığımız ilk günden bu yana kadar misyonumuz gereği görevimiz boyunca yapmış olduğumuz destekler ve projeler kapsamında tamamen ülkemiz ve Bodrum adına hizmet vermeye devam etmekteyiz. İlgili kamu kurumlar ve STK’larla iş birliği halinde öğrencilerin kayıt dönemi esnasında ve sonrasında karşılaştığı sorunları (barınma ve ulaşım gibi) çözümünde ortaklaşa çalışması yapılması önceliklidir.

Amacımız; Geleceğimizin Teminatı Gençlerimizdir.

Bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakarlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin 2023/2024 eğitim öğretim yılını başarılar diliyoruz.

BODER Başkanı

ÖMER FARUK DENGİZ

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page