top of page
  • Yazarın fotoğrafıBODER

Muğla Sıtkı Koçman Üniversiteyle BODER Arasında Protokol

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile Bodrum Otelciler Derneği (BODER) arasında mesleki ve eğitsel konularda çalışma yapmayı sağlayacak usul ve esasları belirlemek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversite Senato salonunda geçekleştirilen imza töreninde BODER Başkanı Ömer Dengiz, Eğitim Komisyonu Başkanı Dr. Yusuf Günaydın, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Topaloğlu katıldı.

Bu protokol ile MSKÜ Turizm Fakültesi öğrencileri BODER bünyesinde bulunan konaklama işletmelerinde öğrenim gördükleri bölümlerle ilgili iş alanlarında stajlarını tamamlayabilecek. Aynı zamanda öğretim elemanlarının iş başı eğitimleri ile akademik araştırmalarına da destek verilecek.Özel sektör ve kurumlarla imzalanan işbirliği protokollerine büyük önem verdiklerini belirten MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, “ARGE Üniversitesi olma yolundaki çalışmalarımız her geçen gün hedefe biraz daha yaklaşıyor. Üniversitelerin amacı eldeki bilgilerin uygulamada da paylaşılması ve toplum yarınına kullanılmasıdır. MSKÜ olarak Turizm Fakültemizde eğitim öğretim gören öğrencilerimizin Bodrum Otelciler Derneği kanalıyla turizm alanındaki işletmelerde eğitim ve öğretimleri sürürken staj sağlanması, mezuniyet sonrası istihdamın sağlanması açısından önemli. Üniversitemizin değişik fakültelerinde eğitim öğretim gören öğrencilerimizin gelecek kaygısını ortadan kaldırmak için kamu ve özel sektör ile işbirliği protokollerimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz ise konuşmasında “Benim kardeşim olmadı. Hayatımı tek çocuk aile olarak yaşadım. Üniversitenizde stajyer öğrencileriniz benim için kardeşlerim olacak. Onları kardeş olacak bakacağımı söz veriyorum. Bodrum'a, Muğla'ya ve ülkemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

BODER 2021-2024 Faaliyet Raporu sunumu

BODER 2021-2024 Faaliyet Raporu sunumu aşağıdaki linke ulaşabilirsiniz. https://acrobat.adobe.com/id/urn:aaid:sc:AP:3e77b651-14a1-4484-85ab-9da64d9b418d

Comments


bottom of page