top of page
  • Yazarın fotoğrafıBODER

Otelcilere GES Bilgilendirmesi...

AYDEM yetkilileri Bodrum’da, otelcilere güneş enerji santralleri ve BODER üyelerine yönelik özel fiyat teklifleri hakkında bilgiler aktarıldı.


Bodrum Otelciler Derneği’nin(BODER) girişimiyle ilçedeki özel bir eğitim kurumunda gerçekleştirilen toplantıda, AYDEM Kurumsal Enerji Çözümleri Satış Yöneticisi Özgür Ünsalan ve Perakende Kurumsal Satış Müdürü Mustafa Tayfun Toprakseven güneş enerji sistemleri, araç şarj istasyonları ve enerji depolama hizmetleri, elektrik tedarik anlaşmalarıyla genel bilgiler verildi. Toplantıda ayrıca BODER’e özel fiyat teklifleri hakkında bilgiler aktarıldı.


Toplantı sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özgür Ünsalan, bugün tüketicinin kendi üretim tesisini nasıl kurabileceğini anlattıklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Güneş enerjisi, rüzgar enerjisi veya farklı üretim modellerinin nasıl kurulabileceği konusunda BODER üyeleri ile genel bir oturum yaptık. Elektrik tedariki dışındaki enerji çözümlerini konuştuk. Güneş enerjisi bugün bir yatırımcının veya herhangi bir tüketicinin en kolay kaynak sağlayabileceği bir yatırım modelidir. Finansmanı diğer yatırım modellerine göre görece daha ucuz. Çatı alanı bulunan herhangi bir tüketici için güneş enerjisi için yatırım alanı olmuş oluyor. Tüketim tesisleri, güneş enerji santrali kurduğunda ürettiği elektriğin fazlasını enerji havuzuna satacak. Bu enerjinin satılması ile ilgili tek bir kıstas var. 1 birim tüketimi olan tüketici, tüketiminin 2 katı sınırında elektrik üretebilir. Bu ürettiğinin 1 birimini içeride üretir, 1 birimini şebekeye satar. 2 birimin üzerini satamaz.”


Diğer yandan Teknik Müdürler Derneği Başkanı Burhan Karadağ'da toplantıya katılarak teknik konuları ile ilgili soruları iletti.
KAYNAK:https://kenttv.net/aydemden-otecilere-ges-bilgilendirmesi5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

BODER 2021-2024 Faaliyet Raporu sunumu

BODER 2021-2024 Faaliyet Raporu sunumu aşağıdaki linke ulaşabilirsiniz. https://acrobat.adobe.com/id/urn:aaid:sc:AP:3e77b651-14a1-4484-85ab-9da64d9b418d

Comments


bottom of page