top of page

Projeler

2021 yılın Haziran ayı itibaren gerçekleşen projeler (Güncellemeye devam edecektir.)

BEYAZ YAKA OSGB ile Konaklama tesislerinde ilkyardım, hijyen ve yangın eğitimi almış kişilerin sayısının artırılması amacıyla Protokol 

Konaklama tesislerinde ilkyardım, hijyen ve yangın eğitimi almış kişilerin sayısının artırılması ve konuya gereken duyarlılığın gösterilmesi amacıyla misafirlerin ve personellerin can güvenliği konusunda BEYAZ YAKA OSGB ile birtakım yeni çalışmalar başlatmıştır. 

20230405-bodrumda-turizm-emekcilerine-saglik-indirimi-260645-3c2aa2dd635d1bc40ce0.jpeg

MEDlife ile Bodrum’da Turizm Emekçilerine Sağlık İndirimi

BODER Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile Medlife Tıp Merkezi kurucuları Dr. Serhat Demiroğlu ve Dr. Serdar Demiroğlu katıldığı  imza protokol Medlife Tıp Merkezi içerisinde gerçekleştirildi.

BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz sözlerine Gazeteci Yaşar Anter’e geçmiş olsun dileği ile başladı. Daha sonra sözlerine devam eden Dengiz  ilçede faaliyet gösteren otellerdeki tüm personelin bu anlaşmadan faydalanacağını dile getirerek şu şekilde açıklamada bulundu “Bizim yaptığımız sağlık ile ilgili daha önceki anlaşmalarda otel müdürleri, otel sahipleri ve birinci derece yakınları yararlanıyordu. Aslında oteli otel yapan emekçilerdir, çalışanlardır. Onları da unutmamak gerekir düşüncesiyle böyle bir çalışma yapmak istedik. Bu protokolle otel sahibi, otel müdürleri ve birinci derece yakınlarının yanı sıra otel personelleri de bu sağlık indirimlerinden yararlanacak. Biz bu anlaşmayı Şubat ayında yapacaktık ama afet söz konusu olunca ertelemek zorunda kaldık. Bodrum’da daha önce böyle bir anlaşmanın yapılmadığını dile getiren Dengiz, “Şu anda yeni üye olan otellerimiz var. Onlarla birlikte tahminen 60 bin personel var. Sezon açılıyor her şey güzel olacak umutluyuz. Buradaki amacımız sezonda 1 milyon turist gelmesi öngörülmekte daha sonra 500 bin turist daha gelecek diye düşünüyoruz. İleriki haftalarda netlik kazanacak . Fuarlarda da yer aldık istişarelerde bulundu. Her şey çok güzel olacak” dedi.

WhatsApp Image 2023-01-02 at 22.15.59.jpeg

BODRUM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE BODRUM OTELCİLER DERNEĞİ (BODER) ARASINDA MESLEKİ EĞİTİM UYGULAMA PROGRAMI FAALİYETLERİNİ GELİŞTİRME İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum Otelciler Derneği'ne bağlı otellerde çalışan tüm personelin, Mesleki Eğitim Uygulama programına kayıtlarının yapılarak çalışmakta oldukları meslek alanında kalfalık- ustalık belgesi ve lise diploması almalarını sağlamaya devam edecek.

İş Birliği Protokolü ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Mesleki Eğitim Uygulama programı uygulayan Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ,Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde ve Bodrum Mesleki Eğitim Merkezi’nde Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanlarında Mesleki Eğitim Uygulama programına kayıtlı öğrencilerin sayısını arttırmak, eğitim kalitesini yükseltmek ve Mesleki Eğitim Uygulama öğrencilerinin mesleki becerilerini geliştirmek amacıyla yeni eğitim ortamlarının hazırlanmasının sağlanarak, öğrencileri iş hayatına hazırlamak, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılama ve istihdama katkı sağlamayı amaçlanmaktadır.

28 Aralık 2021 tarihinde imzalanan ilk protokol kapsamında; 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı kayıtlı Çırak ve Kalfa Öğrenci sayısı 313

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı kayıtlı Çırak ve Kalfa Öğrenci sayısı 492

Ustalık Telafi Öğrenci sayısı 520

Diploma Telafi Öğrenci sayısı 5 olmak üzere toplam 1330 vatandaşımız faydalanmıştır.

bodrumhotelacemey.jpg

BODRUM HOTEL ACADEMY (BHA) 

Bodrum Otelciler Derneğimiz'in katılımıyla BODRUM HOTEL ACADEMY (BHA) adı olarak kurulacak gönüllü-tecrübeli turizm yöneticileri ve mesleki örgüt temsilcileriyle öncü Türk Turizm Eğitimi ile emektar turizmcilere eğitim sağlayan platformdur.

 

Mesleki İngilizce (Konaklama) programı, katılımcılara; Konaklama alanındaki mesleklerin gerektirdiği kısa ve basit terminolojiyi kullanarak tesislerde ana dili İngilizce olan yabancı dilde dinleme, okuma, yazma, konuşma ve iletişim kurma bilgi ve becerisini kazandırmayı hedeflemektedir.

utex boder-01.jpg

01

Uzaktan eğitim portalı UTEX Akademi İle Turizm Çalışanları için Mesleki Eğitim İşbirliği

UTE Akademi ile yapılan anlaşmada, sağlanan uzaktan eğitim hizmeti ile eğitim alan katılımcıların istihdamı gerçekleşirken, sektörde çalışanlara sunulan eğitimler sayesinde de çalışanların bilgi ve becerilerinin gelişmesi ve böylece hizmet kalitesinin artmasının sağlandığı belirtiliyor. İlk 100 tesislerindeki çalışanları için ücretsiz eğitimi anlaşması yapıldı.

Anadolu Üniversitesi-BODER Stajyer Programı İşbirliği

Anadolu Üniversitesi ile yapılan protokolde Turizm fakültesi öğrencileri staj yapmaları için üye otellerimize yönlendirdi.

photo_61cd71d6ba2ed.jpg
6-004.jpg

Turizm Bakanlığı Yıldız Sınıf Belgelendirme ve Basit Konaklama Belgesi Konulu Panel

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak çalışmalar arasında Basit konaklama belglendirme ve mevcut yıldız sınıflandırma önemli konular ele alındı. Bodrum'da sınıflandırma konularındaki Bakanlığına aktarıldı.

KuveytTürk-BODER GES ve Leasing İşbirliği Protokolü

Otellerin yeşil enerji ve leasing konularında çalışmalardaki uygun finansman olanaklarından yararlamak için KuveytTürk ile protokol yapıldı.

6A367723-9A41-4870-910D-490EE7819C11.jpeg

AYDEM + ile BODER Enerji Verimliliği Paneli 

Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş’nin,  Boder Üyelerine uygulanacak indirimli fiyat tarifeleri gönderilmektedir.

AYDEM + ile yapılan istişarede Otellerin yeşil enerjiye yön vermek için seminer yapıldı. 

image_750x_637de7f7f14fa.jpg

Turizm Çalışanlarının Mesleki Yeterlilik Eğitimleri konusunda Otellere Danışman Desteği 

TNİ-Finansal Yönetim ve Danışmanlık ve BODER arasında imzalanan protokol gereği bilgilendirmeye istinaden ,

 

Ülkemizde faaliyet gösteren aşağıdaki listede bulunan sektörlerde çalışan en az Lise mezunu bulunan personellerin temel bilgi ve becerilerini artırmanın yanı sıra yeniliğe , değişime uyum sağlayabilen , çevresindeki insanlarla sağlıklı iletişim kurabilen, hedeflerini belirleyip bunlara ulaşmak için girişimlerde bulunulabilen , yaratıcı, eleştiriye açık ve mesleki yeterliliklere sahip bireyler olarak yetiştirilmesi amaçları olduğunu belirtmektedirler.

DA539FBE-9D44-4C07-86AE-525A33CA9587.heic

MSKU- BODER Stajyer İşbirliği

Boder'in üye otellere stajyer yönlendirme konularından söz sahibi olmak için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile anlaşmaya varıldı.

image_750x_62498390b6faa.jpg

Milli Eğitim-BODER Mesleki Eğitimde İşbirliği 

Turizm işletmeleri ile Eğitim Kurumları arasında iletişim ve işbirliğinin güçlendirmek için eğitimciler ve üye tesis yetkililerle birlikte seminer ortamında sorunları ve talepleri iletildi.

TOPLANTI.jpeg

Muğla İlinde En çok çalışan turizm meslek derneği

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden Muğla İlinde En iyi çalışan turizm meslek dernek olarak Takdirnamesini BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz'e sunuldu. Tüm BODER YK üyelerimiz adına almış bulunmaktadır.

WhatsApp Image 2022-11-19 at 14.11.28.jpeg

AMERİKAN HASTANESİ Bodrum ile BODER üyelere İndirim yapılması konusunda Protokol 

Üye tesislerin çalışanları için önemli protokol yapılarak uygun indirim olanakları alındı.

WhatsApp Image 2022-02-10 at 09.45.24.jpeg

TURKCELL Teknoloji Zirvesi 

This is your Project description. Provide a brief summary to help visitors understand the context and background of your work. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start.

3. BODRUM TURKCELL TEKNOLOJİ ZİRVESİ PROGRAM AKIŞI.jpg

International Institute of Tourism and Hospitality Management Açılması konusunda Çalışmalar

BODER'in atılımıyla INTERNATIONAL INSTITUTE of TOURISM and HOSPITALITY MANAGEMENT adı olarak kurulan gönüllü-tecrübeli turizm yöneticileri ve mesleki örgüt temsilcileriyle öncü Türk Turizm Eğitimi ile Turizmci emektarlarına eğitim sağlayan platformdur

IITHM-logo-üst.jpg

Nijerya Seyahat Acentaları Temsilcilerine Bodrum'un Tanıtım Çalışmaları

Kartaca Tour ile ortak çalışmalar arasında düşük aylarda desteklemek amacıyla Nijerya'dan önemli acente temsilcileri davet etmiş bulunmaktadır.

WhatsApp Image 2021-12-24 at 14.51.03 (1).jpeg

Aydem İle BODER İşbirliği

2021 Şubat içerisinde Türkiye'de yaşanan yüksek enerji maliyetleri karşısında BODER Yönetim Kurulu ve Aydem yetkililerle görüşerek ortak görüş sağlanmış olup üye tesislere uygun fiyat tarifleri sunulmasında öncülük olmuştur.

WhatsApp Image 2021-12-01 at 14.59.30.jpeg

2021 TRAVELTURKEY BODER-TURSAB ORTAKLAŞA BODRUM STAND AÇILMASI

2021 TravelTurkey Fuarında TURSAB ve Difference Tour ile birlikte stant açılmış olup otelcilerimize uygun ilgili acentalara görüşme ortamı sağladı. Bodrum'u tanıtma konusunda öncülük olmaya çalışıldı.

turizm-sektoru-temsilcileri-boder-standinda-bulustu-4445.webp

USA FAM TRIP

Türk Hava Yolları ve TGA olarak Amerika Birleşik Devletlerinden gelen önemli Acenta temsilcileri Bodrum'a ağırlayarak tanıtımı konularında destekler verildi.

310425378_410139161278460_2729998272924230526_n.jpg

"Eximbank Turizm Kredileri" bilgilendirme

17 Mayıs 2022 tarihinde BODTO konferans Salonunda Türk Emimbank Ege Bölge Müdürü Sayın Gülom Timurhan, İzmir şube müdürü sayın Hüseyin Egemen Kılıç ve Müdür yrd. Sayın Selma Altundiş tarafından BODER üyelere "Eximbank Turizm Kredileri" bilgilendirme yapıldı. Uygun kredi faizleri ve Seyahat acentalarda tahsilat sorunlarını karşılaşmamak için sigorta paketleri bahsedildi. Konuşmamda otellerimiz tadilata gidilmesini ve sürdürülebilirliği olması gerektiğini önemle hatırlatıldı.

281173934_314055470886830_1859692388913588260_n.jpg

Başkent Üniversitesi-BODER Stajyer İşbirliği Protokolü

Başkent Üniversitesi ile Bodrum Otelciler Derneği (BODER) arasında, üniversite öğrencilerinin sektör uygulamaları ile pratik deneyimlerinin arttırılması, Bodrum bölgesinde bulunan otellerin nitelikli personel ihtiyacının karşılanması, Bodrum’un turizm ve gastronomi alanındaki gelişimine katkıda bulunulması amacıyla işbirliği protokolü 30 Aralık 2021 tarihinde imzalanmıştır. 

DSC_5822.JPG

Yurtdışında Markalaşma Paneli

This is your Project description. Provide a brief summary to help visitors understand the context and background of your work. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start.

DP-Egitim-mailing-10subatwebinar-650px.jpg

MESEM PROGRAMI-BODER İşbirliği

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum Otelciler Derneği’ne bağlı otellerde çalışan tüm personelin, Mesleki Eğitim Uygulama programına kayıtlarının yapılarak çalıştıkları meslek alanında kalfalık- ustalık belgesi ve lise diploması almalarını sağlayacak. İş birliği protokolü sayesinde ortaokul mezunu veya lise düzeyinde herhangi bir sınıftan ayrılmış kişilere hem eğitimlerine devam edip hem de fiilen iş hayatının içinde olacakları şekilde kariyer edinme fırsatı sunulacak. 

WhatsApp Image 2021-12-27 at 13.40.42.jpeg

Başkent Üniversitesi ile Bodrum Yemek Kitabı Çalışması konulu Ortak çalışma

Başkent Üniveristesi ile Bodrum Yemek Kitabı çalışmasında desteklerinden dolayı gurur duyuyoruz. 

WhatsApp Image 2022-11-24 at 10.57.48.jpeg

AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK PROGRAMLARI - ULUSAL AJANS KATKISI "LAND ART"

01-31 Ekim 2021 tarihleri arasında Bodrum ve Çökertme koyunda gerçekleşecek AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK PROGRAMLARI - ULUSAL AJANS KATKISI "LAND ART" adı altında Doğa Sanatları projemiz için Bodrum Otelciler Derneği (BODER) sponsorluğunda konaklama yapacak 7 ülkeden sanatçı, eğitmen ve gönüllülerden oluşan 15 kişilik kafilesini ağırladı.

245145869_173188064973572_3653755611998002137_n.jpg

Antalya Tourism Fair-BODER 

Antalya'da yer Antalya Tourism Fair üye otelcilerimiz adına temsil ettik. Önemli acentalar ve havayolları önemli görüşmeler yapmış bulunmaktayız.

311569113_10166766747105262_3499762292745694189_n.jpg

Turizm Teknik Müdürleri Derneği-BODER Enerji Verimliliği Ortak Çalışma

Üye tesislerimizde çalışan Teknik Müdürlerini 13-15 Ekim tarihinde Turizm Teknik Müdürler Derneği ile birlikte Enerji Verimliliği Kongresi ve Fuarı katılmasını sağladı. 

enerji-verimliligi-kongresi-antalya-da-yapilacak-6478.jpg

The Bar World of Tomorrow Eğitimi konulu İştirak 

BODER bünyesinde yer alan tesislerinde yer alan BARMENlere ulaşmak Bodrum'a özgü mandalina ürünü içecek ve kokteyl yapımı konusunda eğitimler verildi.

64.jpg

BODER-SKAL-P.O.Y.D. İşbirliği Protokolü yapıldı.

Değerli Üyemiz ve Kıymetli Turizmci Dostlarımız,

 

Turizm sektörü STK'ları olarak üyelerimizin turizm teknolojileri konusunda yönetim süreçlerini geliştirmek, ortak paydamız olan Satış, Pazarlama, Gelir Yönetimi, Marka Bilinci oluşturma ve daha bunun gibi konularda daha çok bilinç sağlayabilmek adına BODER- POYD - SKAL Int. Bodrum - POYD Bodrum olarak #birliktegüçlüyüz diyerek , Turizm Teknolojileri Sohbetleri serisine başlıyoruz.

61c1bf_92f5fd2c7a144f8e98f555a9f77c98d4~mv2.jpg.webp

MSKÜ Turizm Fakültesi Öğrencilere KARİYER GÜNLERİ Paneli 

BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, MSKÜ Turizm Fakültesinde öğrencilere otelcilik sektörün önemi vurguladı. Stajyer programında üye tesislere yön vermek için önemli çalışmalar arasındadır.

WhatsApp Image 2022-04-21 at 5.42.22 PM (1).jpeg

CHECK-IN dergisi yayınlandı

BODER üyelere özel güncel turizm konuları ele alınarak süreli yayına başlamıştır.

Screen Shot 2022-12-22 at 02.04.11.png

Süreli Yayınlarda BODRUM İmaj Çalışmaları yapılması

Ödüllü Fotografçı Engin Olcay adlı kişi ile temasa geçerek Bodrum genelinde önemli alanlarda fotograf çekilmiş olup imaj çalışmaları yapılmıştır. Süreli yayınlara dağıtım yapılarak Bodrum'u tanıtımı sağlanmıştır.

bodrummm.jpg

Satın Alma Platformu oluşumunda İşbirliği

This is your Project description. Provide a brief summary to help visitors understand the context and background of your work. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start.

0x0-bodrumdaki-fuara-turizmciler-akin-etti-1647526534701.jpg

İlçe Sağlık Kurulu-BODER Turizm Personellerinin Covid Aşılanması sayısı artırılması için Ortak Çalışması 

This is your Project description. Provide a brief summary to help visitors understand the context and background of your work. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start.

219738575_2130671963742106_4269212625317716578_n.jpg

Bodrum Agro Turizm Yolu projesi 

Bodrum Leleg Yolunun başarısından ilham alan ve bölgesel turizm gelişmelerinin ekonomik getirilerinin artırılması amacıyla bütüncül bakış açısıyla Odamız, sektör paydaşları ve Oda başkanları ile bir araya gelerek, Bodrum Agro & Gastro yolunu oluşturmaya başladı. 

301872243_389600439998999_5573429021990719671_n.jpg

YENİ BODER OFİSİ AÇILMASI

Fiziki koşulları iyileştirmek amacıyla Derneğimiz için merkez ofimizi açmış bulunmaktayız.

312945956_10159961070519584_5413894421404913109_n.jpg

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Otelciler Derneği (BODER) arasında Stories Of Bodrum Tanıtım Filmleri İşbirliği Protokolü

Mavi ve Beyaz temalı iki film birbirini tamamlar nitelikte olup bir sandalet ustasının Bodrum’a gelen bir turist ile yaşadığı aşkı konu alıyor. Bu ana eksende birleşen filmler Bodrum’un yapılaşmaya açılmamış nadide alanlarını kuş bakışı gözler önüne serdiği gibi, gastronomi, eğlence, mavi yolculuk, butik ve lüks turizm, yerel değerler gibi birçok farklı ögeyi barındırıyor. Filmlerin yönetmenliğini Mustafa Türk yaparken, Mavi temalı filmi Nejat İşler seslendiriyor. İki filmde de Bodrum Yarımadasının eşsiz güzellikleri göz dolduruyor.

277572504_283683817257329_7038443458314002201_n.jpg

DİDİM TURİZM DERNEĞİ-BODER-TAV MİLAS BODRUM HAVALİMANI TOPLANTISI

Yurtdışı Bodrum seferleri artırılması konusunda ortaklaşa toplantı düzenlemiş olup ilgili havayolları şirketlere temasa geçilecektir.

373762912578381991.jpeg

IADWP (Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği) 2022 17. Edition of World Romance Travel Conference and Wedding Convention Event konulu organizasyonu Bodrum'a getirilmesi 

İlk etap adaylık yarışmasında Kuzey Kıbrıs-İstanbul adayları arasında Bodrum'a getirilmesini sağlamış olup sonraki aşamalarda bütçe konusunda fikirbirliği elde edilmeyince bu proje sponsorlar, IADWP Eurasia, Bodrum Belediyesi'ne ve BOTAV'a devredildi. Proje Bodrum Düğün tanıtımlarda başarılı bir şekilde başarılı olmuştur. 

249676881_4583425191738719_7232182432371946259_n.jpg

AKBS TURİZM ÇALIŞANLARININ GİRİŞ-ÇIKIŞ KİMLİK BİLDİRİMİ KARAKOLA YAPILMASI ZORUNLULUĞU KALDIRILMASI

BODER (Bodrum otelciler derneği)’in talebi ile konaklama tesislerinde personel kayıt sisteminin online yapılması konusunda, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile Milletvekillerimiz Sayın Yelda Erol Gökcan ve Sayın Mehmet Yavuz Demir’in görüşmeleri neticesinde Bakanımız uygulamanın online internet üzerinden yapılması ile ilgili düzenleme yapılması talimatını vermiştir.

246817710_10160423918773265_482719166603329384_n.jpg

Bodrum Spor Turizmi Tanıtma ve Geliştirme Derneği kuruldu.

BODER (Bodrum otelciler derneği)’in çalışmalar arasında Bodrum Kaymakamlığı ile ortak olarak katkıda bulunuldu. Kurucu üye olarak yer alarak gelecek dönemlerde ortak projelerde yer alacaktır. Bodrum'un 12 ay turizme önemsemek için turnuvalar, kamplar, seminerler organize etmek için çalışmalara başlatılacaktır.

32b5786f-0435-406f-b482-eefef539dc4e.jpg

WTM LONDON-BODER

Dünyanın en büyük 2. turizm fuarı olarak nitelenen WTM 2022 Kasım ayında düzenlendi. BODER olarak TGA'nın organize edilen fuar alanından bir bölümü BODER olarak yer aldı. 200 üzerinde seyahat acentalarla toplantılar ve görüşmeler yapılmıştır. BOTAV çalışanlardan İlknur Özsezgin ile stantta yer alarak çalışmalarımız destek verdi.

IMG_0513.jpeg

2021 Yılı 1 TL AİDAT ALINDI

Pandemi Nedeniyle Yönetim Kurulu kararı ile 2021 dönem için üye oteller ve pansiyonlardan 

aidatları sadece 1 Türk Lirası tahsil edildi. 

Screen Shot 2022-12-22 at 02.16.34.png

2022 Yılı Emniyet Güçleri ek memurların Bodrum'da yaz sezonu içerisinde Konaklama Desteği ve uygun Konaklama hizmeti sağlanması

Yaz sezonu içerisinde Bodrum'da nüfus sayısında artışa göre ek olarak gelen Emniyet güçü kısmen konaklama desteğini sağlamış olup daha sonrasında ise kendilerine fiyatlanma konusunda en uygun şekilde konaklama ortamında hazırlanmaya çalışılmıştır.

Bodrum Emniyet Müdürlüğü'ne araç desteği sağlanması

Üyesi olduğumuz Bodrum Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneğinde BODER adına Emniyet Güçlerinin araç alımı desteği sağlanması konusunda bağış yapıldı. Derneğin diğer üyeleri ile birlikte Bodrum'a 11 Polis araçları kazandırmıştır. 

Bodrum'un Mazı bölgesindeki Kissebükü Geç Antik Çağ Kenti kazı çalışmasına destek

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı kararlı kazı statüsünde yer alan Bodrum'un Mazı bölgesindeki Kissebükü Geç Antik Çağ Kenti'nde, BODER'in tarihin önemi konusunda kazı çalışmalarına katılanların barınaklarında gerekli mutfak malzemeleri alınarak kısmen yapılan destekleriyle kazı çalışmaları devam edilmesine sağlamıştır.

2021'de yaşanan yangın olayında BODER'in çabaları

Bodrum'da yaşanan önemli yangında BODER olarak değişik bölgelerde yangından mağdur olan 2000 üzeri yangınzedelerini geçici süreyle Bodrum'da yer alan otellerinde konaklama sağlayarak organize etmiş bulunmaktadır. Diğer yandan 3 pansiyon işletmeleri yangından ötürü yaşadıkları mağduriyetlerinin kısmen gidermeye çalışılmıştır. En önemli organizasyon ise yangın bölgesinde ve Acil Koordinasyon Merkezinde BODER olarak yer almış bulunmaktadır. Bodrum'de yer alan önemli STK arasında yer alan Turizm Teknik Müdürler Derneği ve Kat Hizmetleri Yöneticiler Derneği ile birlikte Acil Koordinasyon Merkezinde etkin bir işbirliği içerisinde çalışmalara yürütülmüştür.

En son olarak sonraki olabilecek yangınlara karşı Kaymakamlık makamında gerekli Acil Eylem Planı oluşturmak için önemli toplantılara katılmıştır.

BIOR( Bodrum Uluslararası Optimist Yarışı ) 9. Etabı 2021

BIOR( Bodrum Uluslararası Optimist Yarışı ) 9. Etabı 14 Ekim 2021 tarihinde BODER'in optimist spor branşını desteklemek amacıyla yarış ismi sponsorluğunda yarış etaplarda yer aldı. Aynı zamandan yarış esnasında görevlilerin konaklamasını BODER olarak üstlenmiş bulunmaktadır.

bottom of page